Pytania i odpowiedzi

PYTNIA I ODPOWIEDZI


Na czym polega czyszczenie ekstrakcyjne

Czyszczenie ekstrakcyjne polega na natrysku środka chemicznego rozpuszczonego w wodzie, na czyszczoną powierzchnię. Roztwór taki należy zostawić na 10 minut, aby chemia oddzieliła brud od czyszczonej tapicerki. Ostatni element to odessanie środka wraz z brudem. W przypadku nie usunięcia wszystkich zabrudzeń za pierwszym razem, proces powtarzamy do skutku.

Czyszczenie wykonuje się odkurzaczem piorącym – Karcher Puzzi 10/1.

Taką metodą możemy czyścić wykładziny podłogowe, tapicerki meblowe oraz tapicerki samochodowe – w tym również alkantarę.


Jaki jest obsługiwany obszar

Działamy na terenie miasta Kielce oraz sąsiednich powiatów.

Przyjmujemy zlecenia również poza wyżej zaznaczonym obszarem, jednak do ceny zamówienia jest wtedy doliczamy koszty dojazdu.
Dojeżdżamy m.in. do Jędrzejowa, Skarżyska-Kamiennej, Chmielnika.

Co jest potrzebne do prania

Abyśmy mogli wykonać pranie tapicerki lub wykładziny, potrzebujemy jedynie dostęp do prądu oraz do wody. Woda powinna być ciepłej, jednak nie jest to konieczny wymóg. Reszta jest już po naszej stronie.

Czyścimy zarówno w domach, blokach jak również na dworze, jeżeli mamy tylko dostęp do wyżej wymienionych elementów.


Jak długo trwa pranie tapicerki meblowej

Czas trwania czyszczenia uzależniony jest od wielkości czyszczonego obiektu oraz stopnia jego zabrudzenia. Przyjmujemy, że pranie tapicerki na fotelach, kanapach, narożników osobowych trwa 1 – 2 godziny. Jeżeli potrzebujesz uprać kilka elementów czas adekwatnie się wydłuża.


Jak długo trwa pranie tapicerki samochodowej

Czyszczenie tapicerki samochodowej trwa od 2 – 6 godzin. W zależności od tego co należy wyczyścić. W przypadku czyszczenia tylko foteli kierowcy i pasażera oraz tylnej kanapy czas potrzebny na wykonanie usługi to ok. 2 godzin. W przypadku czyszczenia całego wnętrza samochodu, czas wynosi 4 – 6 godzin.

Dodatkowo w przypadku czyszczenia całego wnętrza, czyścimy i nabłyszczamy również elementy plastikowe wewnątrz.

Czyszczenia nie podlega jedynie podsufitka, ponieważ bardzo często jest ona przyklejona do grubszej tektury i w przypadku namoczenia jej może się pofalować lub odkleić.


Jak długo schnie tapicerka

Korzystamy ze środków chemicznych o skróconych czasie schnięcia. Według danych producenta przewidywany czas schnięcia wynosi 3 – 4 godzin. Jednak z własnego doświadczenia wiemy, że czas schnięcia uzależniony jest m.in. od temperatury i wilgotności powietrza oraz stopnia zabrudzenia (im bardziej brudne, tym więcej razy trzeba powtarzać proces czyszczenia co powoduje większe namoczenie tkaniny), co może powodować odstępstwa od tego co podaje producent.


Jakie plamy usunie czyszczenie

W większości przypadków jesteśmy w stanie wyczyścić wszystkie plamy, w tym również z czerwonego wina, jogurtu, krwi, moczu, wymiotów, zacieki po piankach czyszczących, kawie itp.

Nie jesteśmy jednak w stanie zagwarantować usunięcia wszystkich plam w 100%, ponieważ plamy stare, tłuste, po długopisach, markerach bądź kredkach świecowych są bardzo trudne do usunięcia. Natomiast możemy zagwarantować, że dołożymy wszelkich umiejętności i możliwości, aby tego typu plamy również usunąć lub chociażby spowodować, aby były mniej widoczne.


Czy czyścimy dywany

Zajmujemy się zarówno praniem dywanów, w tym dywanów typu Shaggy (z długim włosem) jak również wykładzin podłogowych.

Pranie dywanów jednak musi być wykonane u nas w siedzibie i cały proces prania trwa od tygodnia. Dzieje się tak ponieważ dywan pozornie suchy od spodu może nadal być mokry od spodu, a położenie go na płaskiej powierzchni może skutkować zapleśnieniem. Dywany zwracamy klientowi suche i gotowe do użytku.

Wyjątkiem są wykładziny dywanowe, które są przyklejone do podłogi, czyszczenie w takim przypadku odbywa się u klienta.


Mieszkam w bloku. Czy mogę uprać auto?

Oczywiście. W przypadku gdy mieszkają Państwo w bloku umożliwiamy podstawienie auta do jednaj z naszych siedzib – Kielce, ul. Warszawska oraz Pierzchnica. Istnieje również możliwość, że to my odbieramy od Państwa auto, jedziemy je wyczyścić i po zakończeniu prac odstawiamy je w dowolne miejsce.

Miejsce wykonania usługi, nie wpływa na jej koszt ani jakość!

Co to jest ozonowanie dywanu?

Ozonowanie dywanów to dezynfekcja za pomocą ozonu. Ozon O3 to naturalnego pochodzenia gaz biobójczy i silnie dezynfekcyjny.

Zaletą ozonowanie jest fakt, że dostanie się nawet w najmniejsze szczeliny dywanu, w które mechanicznie nie jesteśmy w stanie wniknąć.

Za pomocą ozonowania usuwamy:

  • bakterie,
  • wirusy,
  • zarodniki grzybów/pleśni,
  • alergeny roztoczy,
  • wszystko co żyje.

Ozonowanie usuwa nieprzyjemne zapachy:

  • stęchlizny,
  • papierosów,
  • potu,
  • wszelakich zapachów rozpuszczalników i chemii budowlanej,
  • paliwa.

Czy wykonujemy pranie wykładziny biurowej

Oczywiście. Pranie wykładziny biurowej jest jedną z naszych głównych umiejętności. Wykładzinę biurową pierzemy metodą ekstrakcyjną, czyli na mokro. Jest to bardzo skuteczna metoda, dzięki której usuniemy zarówno zabrudzenia jak również nieprzyjemne zapachy.

W ciągu 1 dnia roboczego (8 godzin) jesteśmy w stanie uprać ok. 250 m2 wykładziny.


Na czym polega mycie elewacji

Mycie elewacji nie kończy się w momencie gdy całość jest czysta. Aby przedłużyć utrzymanie czystości na elewacjiach budynków, po zakończeniu mycia należy zaimpregnować hydrofobowo elewację. Dzięki temu woda nie będzie wnikała w strukturę elewacji i nie będą ją porastały mchy.


Czyszczenie kotki brukowej

Mycie kostki brukowej to zajęcie czasochłonne i wymagające wyjątkowej dokładności. Po zakończeniu czyszczenia warto zaimpregnować kostkę, aby nie chłonęła wody. Dzięki czemu będzie bardziej odporna na zabrudzenia.


Jeżeli masz inne pytania odnośnie prania tapicerki lub dywanu?

Śmiało zapytaj nas o to!