Pytania i odpowiedzi - Profesjonalne pranie tapicerki
13927
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-13927,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
pomoc

Pytania i odpowiedzi

Na czym polega czyszczenie ekstrakcyjne

Czyszczenie ekstrakcyjne polega na natrysku specjalnego środka chemicznego na czyszczoną powierzchnię, zostawieniu go na 10 minut, aby chemia oddzieliła brud od czyszczonej powierzchni, a następnie odessaniu go wraz z brudem. Czyszczenie wykonuje się maszyną ekstrakcyjną, w naszym przypadku firmy Karcher.

 

Taką metodą możemy czyścić wykładziny dywanowe, dywany, tapicerki – w tym również alkantarę.

Co jest potrzebne do prania

Abyśmy mogli wykonać pranie tapicerki lub wykładziny, potrzebujemy jedynie dostęp do prądu oraz do wody, najlepiej ciepłej, jednak nie jest to konieczny wymóg. Reszta jest już po naszej stronie. Czyścimy zarówno w domach, blokach jak również na dworze, jeżeli mamy tylko dostęp do wyżej wymienionych elementów.

Jak długo trwa pranie

Czas trwania czyszczenia uzależniony jest od wielkości czyszczonego obiektu oraz stopnia jego zabrudzenia. Przyjmujemy, że pranie tapicerki na fotelach, kanapach, narożników 4-ro osobowych trwa 1 – 2 godziny. Czyszczenie samochodów – fotele, dywaniki, boczki, bagażnik – 3 – 6 godzin.

Jak długo schnie tapicerka

Korzystamy ze środków chemicznych o skróconych czasie schnięcia. Według danych producenta przewidywany czas schnięcia wynosi 3 – 4 godzin. Jednak z własnego doświadczenia wiemy, że czas schnięcia uzależniony jest m.in. od temperatury i wilgotności powietrza oraz stopnia zabrudzenia (im bardziej brudne, tym więcej razy trzeba powtarzać proces czyszczenia co powoduje większe namoczenie tkaniny), co może powodować odstępstwa od tego co podaje producent.

Jakie plamy usunie czyszczenie

W większości przypadków jesteśmy w stanie wyczyścić wszystkie plamy, w tym również z czerwonego wina, jogurtu, krwi, moczu, wymiotów, zacieki po piankach czyszczących, kawie itp.

Nie jesteśmy jednak w stanie zagwarantować usunięcia wszystkich plam w 100%, ponieważ plamy stare, tłuste, po długopisach bądź markerach są bardzo trudne do usunięcia. Natomiast możemy zagwarantować, że dołożymy wszelkich umiejętności i możliwości, aby tego typu plamy również usunąć lub chociażby spowodować, aby były mniej widoczne.

Czy czyścimy dywany

Zajmujemy się zarówno praniem dywanów jak również wykładzin dywanowych, dywanów typu Shaggy (z długim włosem) itp. Z tą różnicą, że nie wykonujemy takiego czyszczenia na miejscu – wyjątkiem są wykładziny dywanowe, które są przyklejone do podłogi. Dzieje się tak ponieważ dywan pozornie suchy od spodu może nadal być mokry od spodu, a położenie go na płaskiej powierzchni może skutkować zapleśnieniem. Dywany zwracamy klientowi suche i gotowe do użytku po ok. 5 dniach roboczych.

Jak długo trwa czyszczenie auta

Czas trwania prania tapicerki samochodowej uzależniony jest od jego wielkości auta oraz stopnia jej zabrudzenia. Na auto 5-cio osobowe, średnio zabrudzone, potrzebujemy mniej więcej 3 – 6 godzin.

Mieszkam w bloku. Czy mogę uprać auto?

Oczywiście. W przypadku gdy mieszkają Państwo w bloku umożliwiamy podstawienie auta do jednaj z naszych siedzib – Kielce, ul. Warszawska oraz Pierzchnica. Istnieje również możliwość, że to my odbieramy od Państwa auto, jedziemy je wyczyścić i po zakończeniu prac odstawiamy je w dowolne miejsce.

Co to jest ozonowanie dywanu?

Ozonowanie dywanów to dezynfekcja za pomocą ozonu. Ozon O3 to naturalnego pochodzenia gaz biobójczy i silnie dezynfekcyjny.

Zaletą ozonowanie jest fakt, że dostanie się nawet w najmniejsze szczeliny dywanu, w które mechanicznie nie jesteśmy w stanie wniknąć.

Za pomocą ozonowania usuwamy:

  • bakterie,
  • wirusy,
  • zarodniki grzybów/pleśni,
  • alergeny roztoczy,
  • wszystko co żyje.

Ozonowanie usuwa nieprzyjemne zapachy:

  • stęchlizny,
  • papierosów,
  • potu,
  • wszelakich zapachów rozpuszczalników i chemii budowlanej,
  • paliwa.

Jeżeli masz inne pytania odnośnie prania tapicerki lub dywanu?

 

Śmiało zapytaj nas o to!