Czyszczenie tapicerki meblowej – Skarżysko Kamienna

CZYSZCZENIE TAPICERKI MEBLOWEJ
SKARŻYSKO KAMIENNA

Kupując nowe meble najczęściej kierujemy się ich wyglądem. Obecnie panuje moda na jasne wnętrza, a co za tym idzie, tak samo dobierane są meble tapicerowane.
Muszę przyznać, że biały lub jasny szary narożnik, wygląda świetnie w dużym nowoczesnym salonie. Jednak warto również wziąć pod uwagę inne cechy niż tylko kolor.

Po pierwsze jeżeli posiadasz dzieci, warto rozważyć zakup narożnika z ciemną tapicerką. Podobnie sprawa ma się co do zwierząt domowych.
Ciemne tapicerki dużo lepiej maskują zabrudzenia niż jasne. Dzięki temu nie wymagają takiej uwagi i częstej pielęgnacji.

czyszczenie narożnika kielce
To nadal jest jasny narożnik

Producenci mebli zalecają czyszczenie ich tapicerki co 2-3 lat, w zależności od użytkowania.

Warto jednak pamiętać, żeby czyszczenie mebli tapicerowanych wykonała firma o uznanej jakości. Na rynku są firmy, które przemaczają tapicerkę! Jest to ogromny błąd. Jeżeli tapicerka będzie przemoczona to traci ona swoje własności odkształcania, a co za tym idzie, ulega ona szybszemu przetarciu lub pękaniu.
Po drugie przemoczona tapicerka to również przemoczona gąbka. Może to prowadzić w najgorszej sytuacji nawet do zapleśnienia.

Na czym polega pranie powierzchni tekstylnych

Pierwszy etap obejmuje zapoznanie się z meblami i ich wycenę.

Drugi etap jest to przygotowanie pomieszczenia do wykonania usługi. A więc odsunięcie czyszczonych mebli od ściany, aby można było w około nich się poruszać. Jeżeli jest to narożnik to jest on rozpinany na małe elementy.

Trzeci etap czyszczenia tapicerki meblowej to odkurzenia tapicerki z drobnych zanieczyszczeń, a następnie spryskanie jej roztworem wody z chemią. Korzystamy z chemii, która jest przyjazna środowisku, nie uczula, nie pachnie i można ją stosować wśród dzieci.

Czwarty etap to odciągnięcie roztworu z tapicerki. W przypadku gdy pozostają widoczne plamy lub wraca nadal brudna woda czynność spryskania i odciągnięcia powtarzamy do skutku.

Etap piąty i ostatni to ponowne odciągnięcie roztworu z całej powierzchni tapicerki. Wytarcie podłogi z wilgoci. Złożenie czyszczonych mebli w taki sposób, aby cała tapicerka mogła wyschnąć.

I właściwie można dodać tutaj jeszcze szósty etap czyszczenia mebli tapicerowanych, mianowicie – schnięcie ich. Stosujemy chemię, której producent pisze na opakowaniu, że jest to chemia szybkoschnąca. W zależności od stopnia chłonności tapicerki czas jaki potrzebny jest na wyschnięcie materiału wynosi od 4 do 8 godzin.

Cały proces czyszczenia trwa mniej więcej 1,5 godziny. Koszty uzależnione są od wielkości mebla oraz jego stopnia zabrudzenia.

Minimalna wartość zamówienia wynosi 100 zł.

Dojazd i wycena jest bezpłatna i nie wiąże się z koniecznością wykonania usługi.