Czyszczenie tapicerki meblowej – Chmielnik

CZYSZCZENIE TAPICERKI MEBLOWEJ CHMIELNIK

Co kilka lat ściany nie są już tak śnieżnobiałe jak świeżo po malowaniu. Pojawiają się na nich rysy, zabrudzenia a nawet uszkodzenia. To samo dotyczy paneli, które się wycierają i robią się na nich odpryski.

Czyszczenie tapicerki meblowej Chmielnik

To samo dotyczy mebli tapicerowanych. Producenci zalecają ich odświeżenie co 2 – 3 lata. Jednak nie należy się trzymać sztywno tych wytycznych. Wszystko w zależności od eksploatacji mebli. Zdarzają się przypadki, że do tego samego narożnika jeździmy 2 – 3 razy w roku, a są przypadki, że jedziemy do wypoczynku, którego nigdy nikt nie czyścił od 10 lat, a wymaga on jedynie odświeżenia.

Czyszczenie tapicerki meblowej Chmielnik
W domu jest 2 małych dzieci i narożnik służył jako stół do jedzenia, miejsce do zabawy i łóżko do spania

Tapicerka meblowa ma to do siebie, że brudzi się stopniowo. Przez co na co dzień nie zauważamy, że powstały małe zabrudzenia. Tego typu zabrudzenia to najczęściej zabrudzenia z klasycznej eksploatacji. W lato bardzo brudzą się wypoczynki od jeansów, które farbują oraz podłokietniki od rąk. Przez cały rok stopniowo brudzą się również zagłówki. Obecnie tapicerki brudzą się nawet od włosów mokrych po kąpieli.

Czyszczenie tapicerki meblowej w Chmielniku możemy wykonać od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 18. Wykonujemy je urządzeniami oraz chemią marki Karcher.

Czyszczenie tapicerki meblowej polega na natryśnięciu rozpuszczonej w wodzie chemii na materiał, odczekaniu 5 – 10 minut, aby chemia zaczęła działać i następnie odessaniu chemii wraz z zabrudzeniami.
Jeżeli po pierwszym odessaniu na tapicerce widoczne są zabrudzenia, czyszczenie powtarzamy do skutku.

Czyszczenie tapicerki meblowej Chmielnik
Wersalka po kilku latach użytkowania i zabrudzenia po naszym czyszczeniu

Na podstawie kilku ostatnich lat możemy pochwalić się 95% skutecznością usuwania plam. Prawdopodobnie dalibyśmy radę usunąć 100% plam jednak musielibyśmy wtedy zbyt mocno ingerować w materiał, co mogłoby skutkować jego uszkodzeniu. Wolimy zatem zostawić plamę, ale nie zniszczyć materiału.

Jak długo trwa czyszczenie tapicerki meblowej?

Na rynku jesteśmy od 2013 roku i na podstawie doświadczenia możemy określić czas czyszczenia pojedynczego wypoczynku na 45 minut do 2,5 godziny.

Czas jaki potrzebujemy na wykonanie usługi uzależniony jest od wielkości wypoczynku oraz jego stopnia zabrudzenia. Z tym, że warto pamiętać, że wielkość można podzielić na podgrupy:
– dodatkowe poduszki,
– pikowania,
– czy to nowoczesny wypoczynek o regularnych kształtach, czy może bardziej obły.
Co ciekawe przeważnie czyste wypoczynki, ale o obłych kształtach czyści się dłużej niż nowoczesne, ale mocno zabrudzone. Dzieje się tak, ponieważ najdłużej czasu trzeba poświęcić na wszelkie załamania i im ich jest więcej tym dłużej trwa usługa. Podobnie wygląda sprawa z materiałem z jakiego jest wykonany. Nowoczesne materiały tzw. plamoodporne, czyści się bardzo fajnie i szybko, przez co nawet bardzo zabrudzoną tapicerkę jesteśmy wyczyścić w miarę szybko.

Ile kosztuje czyszczenie tapicerki meblowej

Koszt czyszczenia tapicerki meblowej uzależniony jest od tego co mamy czyścić. Im mniejszy przedmiot tym wychodzi on taniej. Najtańsze są krzesła 10 – 15 zł / szt. Natomiast najdroższe narożniki w kształcie litery „U”, nawet do 250 zł. Wersalki, sofy, kanapy jest to koszt 100 – 150 zł. Fotele i szezlongi – 50 – 10 zł.

Wycenę wykonujemy indywidualnie na miejscu.

Do ceny nie doliczamy żadnych dodatkowych kosztów. Koszt dojazdu mamy już wliczony w cenę usługi.

Minimalna wartość zamówienia jakie możemy dla Ciebie wykonać to 100 zł.

Czyszczenie tapicerki meblowej – czynności wstępne

Twoim jedynym zadaniem jest zadzwonić po nas i umówić się na termin czyszczenia tapicerki meblowej w Chmielniku i okolicach. My przyjeżdżając na miejsce zajmiemy się wszystkim.

W pierwszej kolejności odsuwamy meble od ścian, aby dało się swobodnie do nich podejść od każdej ze stron. Robimy to, ponieważ usługę czyszczenia tapicerki meblowej wykonujemy również od pleców, które najczęściej są dosunięte do ściany.
Jeżeli jest to narożnik lub jakiś mebel, który da się rozpiąć (np. odczepić podłokietniki) to rozpinamy wszystko co się da. Czyścimy tapicerkę nawet w miejscach niewidocznych. Wszystko dlatego, że stosujemy środek chemiczny, który również zabija roztocza, więc nie możemy pozwolić na ominięcie najmniejszego miejsca gdzie mogłyby one się schować.

Gdy mebel jest już przygotowany do czyszczenia, przystępujemy do właściwe usługi, a więc czyszczenia tapicerki.

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu omówienia szczegółów lub rozwiania wątpliwości:
tel. 785060050
mail: biuro@profesjon.pl